Hızlı Randevu-0 372 253 68 41 - GSM: 0 532 490 52 12 Op. Dr. Hasan Çağlar GÜROL - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Akupunkturist

Yaşlanmamak Mümkün mü ? (Anti-Aging)

anti-agingBilim adamlarının gençliği korumasının sırrını keşfetmek için uzun yıllardır yaptıkları yoğun araştırmalar sonucu, son dönemlerde yeni bir yöntem ortaya çıktı. Anti _aging bir başka değişle geriye yaşlanma. Bu yöntemin hedefi uzun yıllar gençliğimizi korumak ve dinç kalmayı sağlamak!

Büyüme ve gelişmenin tamamlandığı ergenlik çağından sonra, doku ve organlar yıpranmaya başlar. İnsanlarda 3 çeşit yaş vardır.

  1. Kronolojik yaş
  2. Biyolojik yaş
  3. Psikolojik yaş

İnsanlarda bu 3 değişik yaş genelde birbirine paralel gitmez. Elbette insanlar yaşlanacak. Tüm dünyada 65 yaş  ve üzeri nüfus giderek artmaktadır. ABD de bu yaştakiler nüfusun  % 14 ü nü oluşturdukları halde sağlık harcamalarından aldıkları pay  %35 tir. Yaşanan krizlere rağmen Türk insanının ortalama ömrü son 35 yılda yaklaşık 19 yıl uzadı. 1960_65 yıllarında ortalama ömür 49.9 iken günümüzde 69.6 olmuştur. Kadınlarda 71.8 iken, erkeklerde 67.1 dir. Aslında yaşlanmak doğal, ama günümüzde sorun erken yaşlanmak. Anti_aging yöntemine göre önemli olan ne kadar uzun yaşadığımız değil, bu yaşadığımız süreyi ne kadar kaliteli değerlendirdiğimizdir. Artık şunu biliyoruz ki gençliği uzatıp yaşlanmayı geciktirmek mümkün. İnsan ömrü 120 yaş sınırı zorlayacak ileriki yıllarda. Hem de ileri yaşlarda orta yaşların dinçliği ve zindeliğiyle. Bunu başarmak için yapmanız gereken, bilince dayalı sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek ve anti_aging uzmanlarının öğütlerini dinlemek. İşte bunlardan biri de, ozon terapi. Yaşlı insanlarda yapılan ozon terapisinde oldukça iyi yanıt alınır. Ozon sauna sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır. Bağışıklılık sistemi harekete geçirilir. Bunu takiben vücudun kendi antioksidanları ve serbest radikallere karşı savaşan diğer hücreleri de aktive olurlar.  Hücreler tıpkı insanlar gibi solurlar. İşte bunun için hücre seviyesindeki ortamda oksijen moleküllerinin bulunması şarttır. Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijenlenmeyen hücreler ozon tedavisinden sonra artık fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirebilmektedirler. Ozonun ayrıca beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur. Bu gibi durumlarda fizik kapasitede azalma, yürüme güçlüğü ve baş dönmesi hissedilir. Öte yandan ozon tedavisi alan kişilerde bu tedavi edici etkilerine ilave olarak yaşam kalitesinin önemli düzeyde arttığını söyleyebiliriz. Hastalıklarda doku iyileşmesini hızlandırmaktan, erkek kısırlığını tedaviye kadar dünyada ozon uygulamasının kullanımı gittikçe hız kazanmaktadır.

Ozon Sauna

Boyun bölgesi altında yer alan bölgeye, düşük dozda ısınması gerçekleşmiş olan kabın içinde ozon verilme işlemidir. Stres azaltıcı, yorgunluk giderici, toksinlerden kurtulma olanağı veren ozon sauna ile aynı zamanda fazla kilolarınızdan da kurtulabilir, cildinizi sıkılaştırarak selülitlerinizi azaltabilir, kan dolaşımını düzenleyebilir ve sindirim sistemini dengeleyebilirsiniz. Ozon sauna uygulamasında ozon derinin dört ile altı santim içine nüfuz eder. Kan ve lenf dokusuna geçiş sağlayan ozon, böylece toksinlerden arındırarak cilde tazelik kazandırır. Güçlü dezenfekte özelliği ile hemen etkisini gösteren ozon, diğer yandan mikrop öldürücü etkisi ile içme sularının arıtılmasında da kullanılır. Ozon, pek çok cilt hastalıkları tedavisinde, bakteri, virüs, mantar tedavisinde oldukça etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Akupunkturun ozon tedavileri ile kombine kullanılması yaşlanmayı geciktirici etkileri daha da belirgin ve hızlı kılmaktadır. Bu konudaki bilimsel çalışmaların şaşırtıcı sonuçları her geçen gün bu uygulamaların klinik kullanımlarını artırmaktadır.  

Yaşlanmamak Mümkün mü ? Anti-Aging