Hızlı Randevu-0 372 253 68 41 - GSM: 0 532 490 52 12 Op. Dr. Hasan Çağlar GÜROL - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Akupunkturist

Tecartherapy

Tecartherapy CapEnergy C400 Radyo Frekans Cihazı bu mucizevi etkileri hangi fizyolojik etkiler ile sağlıyor?

1-Hücre membranının potansiyelini yeniden dengeler.
2-Hücre içi ve dışı akımları yeniden dengeler.
3-Elektrolit dengesini yeniden sağlar.
4-Tüm damarların geçirgenliklerini yeniden dengeler.
5-Asit-baz tampon sistemlerini yeniden dengeler.
6-Sempatik parasempatik sinir sistemlerini yeniden dengeler.
7-İmmün sistemi aktive eder.
8-Toksin atılımını artırır.
9-Hücre içi dengeyi sağlar.
10-Dokuda iyileşme sağlar.
11-Serbest radikalleri mıknatıs gibi toplar, elektronların yörüngelerini düzenleyerek doku oksijenizasyonunu artırır.

Özet olarak; vücudun doğal yollarla yeniden dengesini kurmasını hiçbir yan etki içermeden destekler.

Tecartherapy CapEnergy C400’ün Kullanım Alanları

-Ağrı tedavisi
-Physiotherapy/rehabilitation
-Spor yaralanmaları(Sports Medicine),
-Ameliyat öncesi ve sonrası iyileşmeyi hızlandırıcı.
-Phlebology (Damar hastalıkları)
-Cildiye (Dermatoloji)
-Estetik uygulamalar (Aesthetic Medicine)
-Üro-jinekoloji(Vajinal estetik ve idrar kaçırmaları)

Bu Etkiler Sonucu Tecartherapy’nin Dokuda Yarattığı Faydalar

1-Dolaşım ve iyileşme, onarma etkisini artırır.
2-Hücre pillerini yeniden doldurur. Yarattığı elektriksel alan ile aktive eder. Deri ve kas hücrelerini daha güçlü ve çoğalabilir hale getirir.
3-Hücre yaşlanmasını azaltır.
4-Keyif verici gevşetici bir ısı etkisi eşliğinde hızlı biyolojik iyileştirici etkiler yaratır.
5-Yeni kolajen üretimini artırır.
6-Toksin atılımını artırır.
7-Cildin tonusunu artırır.

 

Tecartherapy CapEnergy C400’ün Kullanım Endikasyonları

Jinekolojiden(vajina daraltma, idrar tutamama), fizyoterapiye(omuz, diz, dirsek, kas, tendon ağrı ve patolojileri), spor tıbbından(burkulmalar, kas gerginlikleri, tenisçi dirsekleri, aşırı kas tendon zorlamaları), estetik uygulamalara(göbek, kalça, basen, kol ve bacak içleri, beldeki incelme ve toparlanmalara), damar patolojilerinden(flebit ve lenfödem), yüz estetiğine(kırışıklıklar, sarkmalar, face-lifting, anti-aging uygulamalar) çok geniş bir tedavi alanına sahip tecartherapy radyofrekans teknolojisinin kullanım alanlarını kısaca kategorize edersek;

Estetik Uygulamalar

1-Abdominal Reaffirmation (karın yeniden şekillendirme) Bodysculptor ile mucizevi incelme
Dünyanın en güçlü radyofrekans platformu “Body Sculptor C400” radyofrekans sitemi başka hiçbir cihazın ulaşamadığı 1240 Watt’lık gücü ile 4 kanallı bölgesel incelme sağlayan efsane bir sistemdir. Karının ön duvarına yerleştirilen 4 tane aktif ve sırt bölgesine yerleştirilen pasif plak yardımı ile radyofrekans enerjisi cilde hiç zarar vermeden hedeflenen dokuda ölçülebilir ve istenen ısıyı sağlıyor.  Doku içerisinde vakanın özelliklerine göre 40-52 c arası oluşturulan ısı bu bölgede yağ hücrelerinin küçülme ve yok olmasını sağlarken bağ dokularının sıkılaşmasını sağlıyor. Bu yöntem ile uygulama öncesi ve sonrası yağ oranının azaldığı üç kademeli karın bölgesi ölçümlerinde her seansta 1-2 cm incelme olduğunu görüyoruz. 60 dakikalık bir seans sonrası hem incelme, hem kilo,  hem yağ kaybı birlikte oluyor. Giymekten zorlandığınız sıkı bir elbiseye 1 saat sonra girebilmek hoş bir şey.

Uygulama sırasında hiçbir ağrı ya da acı duymada tecartherapy’nin genel vücut sağlığına sayısız pozitif etkilerini de elde ederek inceliyoruz. İşlem sonunda 10 dakika lenf drenaj ile otomatik olarak yağ yıkım ürünleri uzaklaştırılıyor.
İlk seans sonunda bile  hem homojenik yağ kaybı, hem de ölçülebilir incelme sağlandığı izlenmiştir. Üç farklı mod ve üç farklı frekansta çalışma özelliği ile “Body Sculptor C400” alanında benim gördüğüm en başarılı cihaz.
Esas sonuçlar 3.seans sonrası yağ dokusu metabolizmasındaki hızlanma ile daha iyi görülüyor. Tavsiye edilen seans sayısı 8dir. Seans aralıkları 3-7 gün arası değişebilir. Bu yöntem(tecartherapy) yüzde gençleştirme, kol içi, bacak içi yağ artışı ve gevşemelerini toparlama, vajinal gençleşme, idrar kaçırma, genital bölge kronik ağrıları, geçmeyen adet dönemi ağrıları gibi pek çok rahatsızlıkta çok yüksek başarıyla kullanılmaktadır.

2-Kol ve bacak içlerindeki sarkma, gevşemeler ve basenlerin yeniden şekillendirilmesi
Kol ve bacak içlerinde azalan elastisite ve azalan kas tonusunun yarattığı rahatsız edici görüntüleri ortalama 8 seansta yok eder. Yağları erittiği gibi, dokuda elastikiyet artısı ve gençleşme de sağlar. Basenlerdeki genetik kökenli yağ birikimlerinizin eritilmesinde çoğu seans 1-2 cm’lik incelmeyle tatminkar bir sonuç verir.

3-Popo şekillendirme
Gluteus vücuttaki en büyük kaslardan biridir. Kas tonusu azaldıkça ve cildin yıllar içinde elastisitesi azaldıkça şekil bozuklukları popoda artar. Geçirilen gebelikler, kötü beslenme, egzersiz yokluğu, kronik hastalıklar  şekilli popoların en büyük düşmanlarıdır. C400 ile doku yenilenmesi ve elastikiyet artışı ile yeniden formunuza kavuşabilirsiniz.

4-Meme şekillendirme
Geçen yıllar, hormonal etkiler, geçirilen gebelikler, emzirme, yerçekimi etkisi, memede doku kaybı, şekil bozukluğu ve sarkma çoğu kadında gerçekleşen can sıkıcı bir durumdur. Capenergy C400 bu problemlere karşı ümit verici bir destek sağlar. Dokularda kan akımını, oksijenizasyonu artırır, kas dokusu ve aponevrozda toparlanma sağlar. Böylece doğal yolla göğüslerde 4-5 seansta görünür etki sağlar. 8 seansta ideale yaklaşır. Ancak adı üstünde doğalı destekleyen bir yaklaşımdır, silikon taktırmış gerginliği, elastikiyeti elde etmek mümkün değildir.

Ürejinekoloji

1-Tecartherapy işlemiyle ameliyatsız genital estetik
Gülerken, hapşırırken, öksürürken, karın içi basıncınız her arttığında istemsiz idrar kaçırma probleminiz varsa, cinsel ilişki esnasında haz alma ve orgazm olamama problemi yaşıyorsanız, genital organlarınızın görünümünden memnun değilseniz, menopoz dönemi vajinal kuruluk, ilişkide ağrı şikayetleriniz varsa, artık mükemmel, yan etkisiz, hızlı ve konforlu bir çözümümüz var. TECARTHERAPY ISI KONTROLLÜ RADYOFREKANS
Genital organları yerinde tutan ve destekleyen dokular pelvik taban olarak adlandırılır. Pelvik tabanın fonksiyonu bozulduğunda pelvik organlar aşağıya doğru yer değiştirir ve vajende genişlik, gevşeklik hissi, idrar kaçırma, cinsel haz ve orgazm olma problemleri gibi genital, seksüel ve üriner şikayetler ortaya çıkar. Ayrıca ilerleyen yaş ve menopoz sonrası dönemde vajinal kuruluk, ilişki sırasında ağrı, kanama, kaşıntı, idrarda yanma, idrar tutmada zorluk, ciltte elastikiyet azalması, gevşeme, kuruluk ve çizgilerin artması gibi sorunlar ortaya çıkar. Ve bütün bu şikayetler kadınları mutsuz eder ve güven kaybı yaşamalarına neden olur. Artık ısı kontrollü radyofrekans ile vajinal gevşeme, idrar kaçırma ve vajinal incelme şikayetlerinden ameliyatsız kurtulabilirsiniz. Şimdiye kadar tüm bu problemler için uygulanan ameliyatlara yan etkisiz, hızlı, konforlu bir alternatif olarak ortaya çıkan RF(Tecartherapy) ile
-Vajenin sıkılaşması, cinsel uyarı, haz almada, orgazm olmada artış.
-İdrar kaçırma tedavisi
-Vajinal incelme tedavisi ve genital estetik problemlerinizin ameliyatsız tedavisi mümkün olmaktadır.

2-RF ile vajinal gençleştirme
Vajenin gevşemesi ve sıkılığını kaybetmesinde en çok gebelik süreci ve doğum olayı sorumludur. Menopoz, kilo alıp verme periodları, sigara kullanımı, hormonal bozukluklar, geçirilmiş genital cerrahi diğer sorumlu nedenlerdir. Özellikle genetik ve yapısal olarak kas ve bağ dokuları zayıf olan kadınlar, kronik öksürüğü, kronik kabızlığı olanlar, doğum yapmamış olsalar bile genital taban hasarı ve vajinal gevşeme problemi ile erken yaşlarda karşılaşabilirler. 
Gebelik sürecinde rahmin büyümesine bağlı olarak karın içi basıncın giderek artmasıyla genital organlar aşağı doğru itilir ve genital taban sürekli olarak stres ve zorlanmaya maruz kalır. Vajinal doğum sırasında genital yapıların önemli derecede gerilmesi, bu yapıların fazlaca zorlanması, yapısal ve fonksiyonel değişikliklere neden olur ve bu değişiklikler kalıcı olabilir. Sezeryan ile doğum yapan kadınlardaki genital taban hasarı, vajinal yoldan doğum yapan kadınlarda daha azdır ancak esas hasarı gebelik sürecinin verdiği unutulmamalıdır. Bu nedenledir ki vajinal doğum olayının olumsuz etkileri önlense bile, gebelik sürecinin gevşetici ve anatomiyi bozucu etkileri kalıcı olacaktır.

3-RF ile idrar kaçırma tedavisi
Vajinal kanalın sıkılığını kaybetmesi ve gevşemesi ile birlikte yaşanan, kadının hayatını kabusa çeviren, idrar tutamama, idrar kaçırma problemi genellikle gebelik döneminde ortaya çıkar. Vajinal doğumda en sık ve en fazla etkilenen bölgenin ön kompartman olduğu bulunmuştur, doğum sonrası kadınlarda idrar kaçırma daha sık görülür. 
İdrar kaçırmadan sorumlu bir başka önemli faktör de ilerleyen yaş ve menopoz sonrası dönemdir. Cilt ve bağ dokusuna sağlamlık ve esneklik veren elastin, kolajen, hyaluronik asit sentezindeki azalma 30’lu yaşlarda başlar ve menopoz sonrası dönemde östrojenin azalmasıyla birlikte hız kazanır. Menopozdaki kadınların %60’ında az ya da çok idrar kaçırma şikayeti vardır.

Genital Estetik(Vajinal ve Vulva Gençleştirme

Doğuştan , doğumda oluşan yaralanmalardan,  yaşlanmadan kaynaklanan dış genital organlardaki kırışıklık, sarkma, renginde koyulaşma, içinin boşalması,  uzaması, asimetri gibi şekil bozuklukları da ameliyatsız olarak RF ile tecartherapy yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Uygun yöntemin seçilebilmesi, hastanın yaşı, muhtemel doğum travmalarının varlığı, bölgenin fonksiyon eksikliği, genişliği, esnekliği, beraberinde idrar kaçırma olup olmaması gibi pek çok faktör değerlendirilerek özellikle genital bölgenin tüm özelliklerine harz bir kadın doğum uzmanı muayenesi eşliğinde sağlanır. Ağır deformasyon ve bozukluklarda mekolojik estetik cerrahi eklemek gerekebilir. Pek çok hastada tek uygulama bile yeterli olurken, vajinal kanal ve cinsel ilişkide önemli derecede iyileşmeyi gerçekleştirecek seans sayısı ortalama 3-5 arasıdır.

RF sırasında genel anesteziye gerek var mı?
Isı kontrollü radyofrekans ile tecartherapy yöntemiyle vajen gençleştirme işlemi öncesinde lokal ve genel anesteziye, vajene spekulum uygulamasına gerek yoktur. Her yaş grubuna adet dönemi dışındaki herhangi bir günde uygulanabilir.

Öğle tatilinde vajinal gençleştirme

RF ile vajina gençleştirme işlemi, günün herhangi bir saatinde, öğle tatilinde bile yapılıp, günlük iş hayatına devam edilebilir.
İşlem sonrasında cinsel ilişkide bulunmak, denize ya da havuza girmek serbesttir.
Spiral kullanan, emziren kadınlarda da rahatlıkla kullanılabilir.
Doğumdan 2 ay sonrada itibaren yapılabilir.
Pek çok hastada tek uygulama bile yeterli olurken seans sayısı hastanın durumuna göre belirlenir.

Vajen gençleştirmenin 6 önemli avantajı

1-Ameliyat, anestezi, kesi ve dikişe gerek yoktur.(non-ıhvazive)
2-Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmaz.
3-Günlük yaşama veya seks hayatına hemen dönülebilir.
4-Yüksek başarı ve hasta memnuniyeti sağlar.
5-Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir işlemdir.
6-Öğle arasında bile rahatlıkla yapılabilecek kadar kısa sürer.

Radyofrekans aynı zamanda idrar kaçırmanın cerrahi olmayan tedavisinde kullanılmaktadır. Radyofrekansın idrar kesesi boynuna uygulanması ile dokudaki, yeni kolajen sentezi ve kolajenin yeniden yapılandırılması tetiklenir ve kollajen lifleriniz kasılmasını, doku konhaksiyonunu sağlar. Sonuçta uygulanan dokunun sıkılığını ve elastikiyetini artırarak vajinal ve idrar kesesi boynu destek dokusunun sıkılaşması gerçekleşir.

4- RF ile vajinal kuruluk tedavisi
Menopozdaki kadınların %60’ı, cinsel olarak aktif olduğunda en önemli şikayet vajinal kuruluk sonucu yaşanan ilişki sırasındaki ağrıdır. Vajinal incelmeye bağlı olarak, cinsel istek ve uyarıda azalma, vajinal enfeksiyonlar, yanma, kaşıntı, tahriş, kanama, idrarda yanma, idrar tutmada zorluk, ciltte elastikiyet azalması, ciltte gevşeme, kuruluk ve çizgilerin artması gibi sorunlar ortaya çıkar. Menopoz sonrası vajinal incelmenin RF ile tedavisi ile vajenin ıslaklığı artar, dokulardaki hassasiyet artar, vajinal gevşeklik, idrar kaçırma, aşırı aktif mesane, hafif-orta idrar torbasında sarkma şikayetleri tedavi edilir.

5-Kronik pelvik ağrılar, doğum travmalarına bağlı ağrılar, endometriosis(çikolota kisti) ağrıları, myom ve sistisis ağrıları, geçmeyen adet ağrıları
Tecartherapy C400 ile yapılan çalışmalarda tekrarlayan çalışmalarda 8 seansta %70-90 arası ağrıda azalma ve rahatlama bildirilmiştir.

6-Tedaviye dirençli prostatitis ve sistitislerde etkilidir.

7-Anal sfinkter yetmezliğinde iyileşmenin desteklenmesi açısından büyük önem taşır.

Phlebology (Damar Hastalıkları) ve Chiropody (Ayak ve Tırnak Hastalıkları)

-Plantar faskiistis
-Topuk dikeni
-Diyabetik ayak
-Lenfödem
-Achilles tendon patolojileri
-Fibrosis
-Ayak tendon sorunları
-Damar dolaşım bozuklukları
-Raynoud hastalığı

Spor Yaralanmaları, Trafik Kazaları Sonrası Sekeller,Kas, Eklem, Kemik, Tendon Patolojileri

Avrupa ve Amerika’da pek çok büyük kulüp (mesela İspanya’da Atletico Madrid), tenisçi rafael Madal sakatlıklarında bu yöntemi başarı ile uygulamaktadır. İzmir’de bir meslektaşım geçen ay iki kronik spor sonrası kemik ödemi(yaklaşık 6 ay tedaviye cevap vermeyen vakadır), ayak düşüklüğü sakatlığı bu yöntemle iyileştirdi.
-Burkulma
-Kas gerginlikleri
-Karpal tünel sendromu
-Kas ağrıları
-Siyatik
-Lumbago
-Diz, omuz, dirsek patolojileri

Diğer Estetik Uygulamalar

  • Yüz Rejuvenation Tedavisi (Anti – aging)

Yüz kaslarında toparlanma, ciltte elastikiyet ve kalite artışı ilk seanstan itibaren fark edilebilir, 5.seans sonrası değişim daha fark edilir boyuta ulaşır. Capenergy’nin yarattığı elektromanyetik alan serbest radikallerin zararları etkilerini yok eder, dokulardaki dolaşımı ve oksijeni artırır. Dokulardaki elastin ve kolajen oranlarını artırır, hücre kalitesini artırır. Kırışıklarda doğal yolla azalma sağlar.

  • Gözaltı Torbaları Tedavisi

Gözaltı torbaları alt göz kapağındaki şişmelerdir. Sıvı birikimleri,  yağ lokalizasyonları ya da genetik sebeplerle olabilir. Sıvı birikimleri kişide su metabolizması ve böbrek çalışmasındaki dengesizlikler nedeniyle gerçekleşir. Uykusuzluk, yorgunluk, fazla alkol, sigara, kronik hastalıklar bu torbacıklara neden olabilir. Capenergy ile elektromanyetik etki ile özellikle sıvı birikimi nedenli gözaltı torbaları hızlı bir şekilde düzelir. 5-8 seans arası tedavi tamamlanır.

  • Yüz konturu düzeltilmesi
  • Göz kontur tedavisi (kaz ayaklarının tedavisi)
  • Akne
  • Psöriasis (sedef)
  • Egzama
  • Morluklar

Bel Bölgesi Patolojileri
-Lumbago
-Bel fıtıkları
-Disk patolojileri
-Spondylolisthesis
-Aşırı kas yüklenmeleri

Boyun Bölgesi Patolojileri
-Boyun ve omuz ağrıları
-Boyun fıtıkları
-Aşırı kas yüklenmeleri(muscular overload)

Omuz
-Tendon patolojileri
-Kireçlenmeler
-Tanımlanamayan omuz ağrıları
-Kapsulitler
-Donuk omuz

Dirsek
-Tenisçi dirseği
-Epikondilit
-Epitrochleitis

Diz, ayak bileği ve ayak
-Topuk dikeni
-Kireçlenme
-Aşırı yüklenme
-Tendon patolojileri
-Plantar Fasistis
-Fibrosis
-Aşil tendon patolojileri ve kalınlaşmaları

Çene patolojileri
-Massefer kası disfonksiyonları
-Çene eklemi patolojisi

Artrozlar

Spor yaralanmaları

TECARTHERAPY İLE YAPILAN YÜZ UYGULAMALARI

-Kırışıklıklar

-İfade çizgileri

-Yüz ve boynun gerilmesi

-Anti-aging

-Çift çene, çene yağ birikmeleri

-Yeniden yapılandırma, kolajen, elastin artımı

-Oksijenzasyon artışı

-Göz torbaları

-Gözaltı koyulaşma ve çizgileri

-Rictus

-Mezoterapi ürün emilim artışı