Hızlı Randevu-0 372 253 68 41 - GSM: 0 532 490 52 12 Op. Dr. Hasan Çağlar GÜROL - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Akupunkturist

Metabolic Balance

mb_logo

Nedir?

Merkezimizde Almanya kökenli Avrupa’da 1 milyona yakın uygulayıcısı olan metabolizma üzerine uzmanlaşmış dahiliye doktoru Prof. Dr. Wolf Funfack tarafından geliştirilen, kişiye özel metabolizma düzenleme programı, metabolic balance uygulanmaktadır. Bu sadece bir diet programı değil, kişiye parmak izi gibi özel bir metabolizmayı dengeye getirme programıdır.

Dengeli, doğal bir metabolizma tüm vücut fonksiyonlarının uyumlu seyri temelidir. Böylelikle vücut sağlığı, ruhsal-zihinsel tatmin, yaşama sevinci ve farkındalıklı bir yaşam için önemli koşullar yerine getirilir, iç sinyaller daha iyi algılanabilir.

Kolesterol, yüksek tansiyon ve diabetin tedavi sonu gerilediğini, kilo vermenin ise hoş bir yan etki olduğunu deneyimleyeceksiniz. Dengeli ve arzu edilen vücut ağırlığı, canlılık ve güçlülük, güzel bir cilt programın vaat ettiği sonuçlardır.

Programın çok önemli bir özelliği çok büyük miktarlarda kilo verilmesinde dahi deride sarkma ve kırışıklık oluşmamasıdır.

4 aşamalı bir programdır.

  1. 1. aşama hazırlık dönemi 2  gün,
  2. 2. aşama sıkı dönem en az 14 gün,
  3. 3. aşama rahat dönem haftalar ya da aylarca,
  4. 4. aşama koruma dönemi hayat boyu.

Görüldüğü üzere bu program kısa dönemli yo-yo etkisi yapacak bir moda diet değildir, tüm hayatınızı değiştirecek vücudunuzu ve ruhunuzu bütünsel bir yaklaşımla ele alacak bir hayat boyu değişim programıdır.

Oluşum

Gıdaların yanlış seçilmesi sonucu insan vücudu gerekli besinleri alamamakta, buna bağlı olarak metabolizma dengesizliği ve hormon yetersizlikleri görülmektedir. Günümüzde gıdalar, genellikle, yeterli miktarda protein, bitkisel yağ, vitanmin ve mineral içermeyen  basit karbonhidratlardan oluşuyor.

Bu beslenme şekli, insülin üretimini arttırarak metabolizmamıza, hormonlarımıza, vücudumuza, kilo dengemize ve sağlığımıza zarar veriyor.

Bu sorunun çözümü için yaklaşık 20 yıldır “sağlıklı beslenme” konusuyla uğraşan doktorlar, bilim adamları ve mühendislerin desteğiyle özel bir program geliştirilmiştir.

Bu programa başvuran kişilere, laboratuar değerlerine göre özel bir beslenme programı hazırlanır. Kişiye özel öğünlerin belirlenmesi ve doğru gıda alımının sağlanması ile düzenli insülin salgılanır ve hormonlar dengelenir. Bunun sonucunda kişi, sağlıklı ve dengeli bir metabolizmaya sahip olur.

Metabolik denge sağlandıktan sonrada etkili kilo kontrolü devam eder.

Sonuçlar

Kilo verme:

Sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet  yapmadan, zayıflamaya destek ürünler ve ilaçlar kullanmadan, sağlıklı biçimde kilo verebilirsiniz.

Canlılık ve güçlük:

Beslenme şeklinin değişikliği genelde kişinin kendisini fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissetmesini sağlar. Kişinin kendini daha sağlıklı ve canlı hissetmesi, psikolojisinin, fiziksel gücünün ve konsantrasyonunun yükselmesine ve duygularının dengelenmesine yol açar.

Beslenmenin düzenlenmesiyle birlikte, daha önce hissedilen yorgunluk yerini enerji artışına ve canlılığa bırakır. Ayrıca destekleyici egzersizlerle metabolizma güçlendirelebilir.

Dengeli ve arzu edilen vücut ağırlığı:

Birçok diyet küründe karşılaştığımız, hızla kilo verdikten sonra yine aynı hızla kilo almamıza yol açan YO-YO etkisi bu sistemde görülmez. Kişi bir kere beslenme biçimini değiştirmiş, aynı zamanda bazı kurallara da dikkat etmişse, ulaştığı kiloyu korur.

Güzel cilt:

Zayıflama sürecinde, yüzde ve vücutta görülen kırışıkların ve sarkmaların bu program uygulanırken oluşmadığı gözlenmiştir. Ayrıca bu programda, kas ve dokuların değil, vücudun yağlı kısımlarının zayıflaması söz konusudur. Bu yöntemle zayıfladığımızda cilt gergin ve güzel kalır.

 Metabolic Balance

metabolic balance nedir