Hızlı Randevu-0 372 253 68 41 - GSM: 0 532 490 52 12 Op. Dr. Hasan Çağlar GÜROL - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Akupunkturist

CGF Kök Hücre

CGF-CD34  uygulaması ile, uygulama yapılan hücrelerin ya da dokuların rehabilitasyonunu/rejenerasyonunu sağlamak için kullanılabilecek olan kanın iyileştirme potansiyelininin yoğunlaştırılarak kullanılması sağlanmıştır. Kök hücreler çeşitli rejenerasyon / yenilenme potansiyeline sahip olan, rehabilitasyonu yöneten hücrelerdir. Bu hücrler yoğun biçimde kişinin kendi kanından doğal yöntemlerle elde edilen büyüme faktörlerini içerirler.

CGF-CD34 tekniğinde aynı zamanda klasik PRP yönteminde elde edilene yakın PRP materyali elde edilmektedir. PRP nin kullanıldığı tüm durumlarda uygulanır.

CGF-CD34 kanın iyileştirme potansiyelinin en yüksek olduğu kısımdır. Sadece dokuya direk uygulanmakla kalmaz, doktorunuz gerekli gördüğünde damar yoluyla da uygulanabilir.

CGF-CD34 son yıllarda giderek artan bir şekilde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Kozmetik ve Anti-aging olarak sıklıkla kullanılan CGF-CD34 sonraları kas iskelet sistemi hastalıklarında, yaralanmış bölge iyileşmesinde, yara ve yanık tedavisinde ve saç dökülmesinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

CGF kök hücre nerelere uygulanır?

Cilt, kas, tendon, eklem içi, vücut boşlukları ile yaralı ya da hasarlı her bölgeye uygulanabilir

CGF Enjeksiyon yöntemi dışında;

-Mezoterapi

-Maske içinde

-Yüzeyel sürüntü şeklinde

-Bitkisel krem-pomadlarin içine kariştirilarak

-Göz kuruluğunda göz damlasi halinde

-Yaralarin üzerine sürülerek uygulanabilir.

Tedavi amaçlı CGF uygulamaları hangi durumlarda yapılır?

 • Fibromiyalji ve kulunç tedavisinde
 • El ve ayak burkulmasi ve darbelerinde
 • Tüm eklem kireçlenmelerin de
 • Kikirdak ve kemik aşinmasi-kireçlenmelerinde
 • Menisküs gibi eklem bağ yaralanmalarinda
 • Topuk dikeninde
 • Bel ve boyun fitiklarinda
 • Yara ve yanik tedavilerinde
 • Kronik bel ve boyun ağrilarinda
 • İltihabi kas ve romatizmal hastaliklar da
 • Kas zedelenmelerinde
 • Saç dökülmesinin tedavisinde

Saç dökülmelerinin tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak saçları döküldüğü bölgelere enjekte edilir. Cansız kuru ince yıpranmış saçların tedavilerinde, Kıl kökleri  canlı ise yeni saç çıkışını sağlıyor, saç dökülmesini azaltıp saçların  kalınlaşması ve güçlenmesine yardım ediyor.  Özellikle erkek tipi saç dökülmelerinde oldukça yüz güldürücü bir tedavidir.

Estetik amaçlı CGF uygulamaları

Yüz, boyun, dekolteler, eller, bacak içleri-selülit bölgeleri, kollar gibi sarkmış tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Cilt kırışıklıkları ve sarkmaların tedavisinde

*Tüm yüz bölgesinde (alın, göz kenarı, burun kenarı kırışıklıklarında)

*Boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık, sarkma ve lekelerin tedavisinde

*Üst kol, karın, iç bacak, diz bölgeleri kırışıklık, sarkma, çatlaklarında

*Tüm vücutta görülen sarkma ve  çatlak ve izlerin giderilmesinde, başarı ile uygulanmaktadır.

CGF-CD34 solüsyonuna uygun dozlarda Ozon eklendiğinde hem iyileştirici hücre olan trombositle aktive olur, hem de iyileştirici madde olan Growth Hormon miktarı önemli ölçüde artar. Dokulardaki oksijen seviyesi yükselir ve dokularda yenilenme başlar.

Ozonlanmış CGF ve estetik amaçlı kullanımı

Özellikle yüz gençleştirme ve saç dökülmesinin önlenmesi tedavilerinde ozon tedavisi ile kombine kullanıldığında çok başarılı bir ikili oluşturmaktadır. Ozon tedavisi ile önce doku kanlanması oksijen seviyesi arttırılır. Daha sonra CGF-CD34 terapi ile dokunun iyileşmesi sağlanır.

Yüzde lifting etkisi sağlar; Derinin hızla yapılanmasını sağladığından uygulanan cilt gölgesinde toparlanma yani lifting etkisi oluşturur.

Yüzde dolgu etkisi sağlar;

Deride oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlar.

Sellülit, doğum ve kilo vermekten kaynaklanan çatlaklarin tedavisinde

Sağlıklı saçların korunmasında, saç diplerinin güçlendirilmesive saçların aklınlaştırılmasında

CGF-CD34 etkisi ve başarı oranları

Genellikle ilk enjeksiyondan sonra gelişme görülmeye başlanır. Birkaç gün sonra bile ciltte sağlıklı bir parlaklık görülebilmektedir. 3 hafta ile 3 ay aralıklar ile uygulanabilen bu yöntemde 3-6 seanslık kürler önerilmektedir. Takiben yılda 3-4 kez tekrarlanırsa kürler kalıcı bir gençleştirici etkiyi elde ederler.

Sigara, alkol kullanımı, menapoz dönemi, ultraviyoleden korunmasız bir cilt söz konusu ise, beslenme yetersizliği ve düzensizliği söz konusu ise doz tekrarları erken dönemde gerekebilir. Bu durumlar yok ise 1-2 yılda bir hatırlatma uygun olmaktadır.

Bazı kişilerde kısmi bir iyileşme olurken, bazılarında tam iyileşme gösterilmiştir. Birçok bilimsel çalışmalarda başarı oranının %80 – 85 oranında olduğu gösterilmiştir. Bazı çalışmalar uygulamadan 6-9 ay sonra bile iyileşme sürecinin hala devam ettiğini göstermiştir. Ancak doku hasarına yol açan nedenler ortadan kalkmadığı sürece, doğal olarak hasar tekrar oluşabilir.

Herhangi bir yan etkisi olmayan CGF-CD34 tedavisinde kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerji, hastalık bulaşma riski, doku uyuşmazlığı riski de bulunmamaktadır. Ancak enjeksiyon ve uygulamalar sırasında morarma, kanama, kızarıklık, yanma ve az da olsa ağrı veren sinir hassasiyeti gibi durumlar görülebilir.

Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

Uygulama sonrasında bölgede kızarıklık ve gerilme hissi olacak, tedaviye gerek duymadan kendiliğinden iyileşecektir, Uygulama bölgesinin 4-6 saat süre ile yıkanmaması, temizlenmemesi önerilir.

24 saat boyunca tıkayıcı, komedojenik makyaj yapılmamalıdır. Yüzünüzü ilk birkaç gün SPF 30 içeren güneş koruyucular ile korunmalıdır.

*Uygulama sonrası 12-24 saat makyaj ürünleri kullanılması önerilmemektedir.

*Uygulaması sonrası 12-24 saat havuz, denize girilmemesi gereklidir.

*Enjeksiyondan sonra anti-enflamatuar (yani romatizmal- ağrı kesici) ilaçlar CGF-CD34 ile uyarılan doğal iyileştirme sürecini i nötralize edileceğinden kullanılmaz.  İhtiyaç halinde parasetamol türü ağrı kesici kullanabilir yada soğuk-buz kompres uygulaması yapılabilinir.