Hızlı Randevu-0 372 253 68 41 - GSM: 0 532 490 52 12 Op. Dr. Hasan Çağlar GÜROL - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Akupunkturist

Biorezonans

what-happens-to-wavelength-as-frequency-increases_5aba86b8-06f3-4730-8a58-b8bbd3c90019Bioregülasyon tedavileri, alerji, bağımlılık ve diğer kronik problemlerinizi frekansınızı düzelterek iyileştiriyor.

Bioregülasyon (biorezonans) tedavileri 40 yıldan daha uzun süredir geliştirilmiş ve özellikle Almanya, Amerika ve Çin’deki geniş çalışmalarla kendini kanıtlamış bir teşhis ve tedavi yöntemidir. Almanya’da 5 yıllık bir hukuki mücadele sonunda Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi bioregülasyon metodu ile “alerjiler teşhis ve tedavi edilebilirler” şeklinde reklam yapılmasına bilimsel delillerin baskısı ile onay veren mahkeme kararı almıştır.

Yine Almanya’da 2001-2005 yılları arasında sağlık sigortalarının talebi ve finansal desteği ile elli binden fazla hasta üzerinde çok merkezli bir çalışma yapılmıştır. “Bel omurgasında ağrı” ve “diz eklemi artrozu” endikasyonlarında ilaçla tedaviye eşit değerde, istatistiki olarak belirgin bir iyileşme tespit edildi. Bunun üzerine bu endikasyonlar Almanya’da akupunktur uygulanması açısından sağlık sigorta güvence kapsamına alındılar. Bir yanda hiçbir yan etki içermeyen ve aynı zamanda insanı pek çok açıdan dengeleyen akupunktur, diğer yanda mide, karaciğer, böbrek patolojilerine yol açan yıllar süren ilaç uygulamaları. Karar sizin.

Almanya’da muayenehanelerinde bu yöntemi kullanan 538 doktorun katıldığı bir anket düzenlendi. Bu anket çerçevesinde 684.366 hasta uygulaması değerlendirildi. Bu hastaların %50.5’u şikayetlerinden tamamen kurtulduklarını, %31’i rahatsızlıklarında aşikar bir düzelme olduğunu, %11.7’si hafif bir düzelme kaydedildiğini bildirdi. %5.8 hastada düzelme olmadı ve %1 hastada kötüleşme görüldü.

Almanya’da çocuk doktoru Dr. P. Schuchmacher farklı alerjik hastalıkları olan 204 çocuk üzerinde bir çalışma yaptı. BRT terapisinin bitiminden beş ay ve onbir ay sonra tedavi alan hastaların kontrolleri yapıldı. Hastaların %83’ünde alerjik reaksiyonlar görülmedi, %11’inde semptomlarda düzelme oldu, sadece %4.5’unda semptomlarda değişiklik oldu.

  1. Schuchmacher: Ergebnisse der biophysikalischen Allergietherapie: Biophysikalische Therapie der Allergien, S.125-129, Sontag Verlag, Stuttgart, 2004

Dr. P. Schuchmacher aynı zamanda saman nezlesi hastaları üzerinde yaptığı bir çalışmayı yayınladı. BRT tedavisini takip eden ilk polen sezonunda hastaların %43.4’ünde saman nezlesi semptomlarına hiç rastlanmadı. %50.4’ünde semptomlar çok daha hafif geçti. Burada da %90’ın üzerinde bir terapi başarısı sağlandı.

  1. Schuchmacher. Biophysikalischen Therapie des Heuschnupfens Therapieergebnisse: Therapie der Allergien, S.147-151, Sontag Verlag, Stuttgart 2004

2003-2006 yılları arasında BRT ile Çin Halk Cumhuriyetinde hastanelerde büyük hasta gruplarında yapılan çalışmalarda nörodermatit, egzema, polen alerjisi, alerjik göz, alerjik astım ve solunum yolu hastalıkları, alerjik bağırsak hastalıkları, alerjik cilt hastalıkları ürtikerler %90 civarında oranlarda başarı ile tedavi edildi.

Romatoid artrit, diz eklemi artrozları, fibromiyalji sendromu tanısı konmuş hasta gruplarında anlamlı iyileşme sonuçları gösteren pek çok çalışma mevcut.

Sporcularda eklemlere aşırı yük biner ve sakatlanma riski fazladır. Bunlara overuse sendromları deriz. Bioregülasyon(biorezonans) tedavilerini  şuanda pek çok kulüp, hatta olimpik takımlar koruyucu ve tedavi edici olarak kullanmaktadır.

Op. Dr. Hasan Çağlar GÜROL

Kendi tecrübem:  2 yıldır Hollandalı doktor, akupunkturist neredeyse tüm tamamlayıcı tıp unsurlarının üstadı Hans Stromer’dan bioregülasyon eğitimleri almaktaydım ve MS’den, alerjiye, kanserden, ağır metal zehirlenmesine okul başarısı artışından, vücutta mantar yükü temizlenmesine, sigara bırakmadan, kaybedilen bir sevdiğinin acısını dengelemeye pek çok hastanın başarıyla tedavi edilmesine şahit olmuş ve tedavilerine katılmıştım ancak bu konuda çok iyi bir doktor arkadaşımın muayenehanesinde LIFE cihazı ile kendime ilk teşhis uygulanmasında bütün sorunlarımın bilgisayar ekranında önem sırası ile teker teker yer alması, benim bile unuttuğum hayattaki psikolojik travma dönemlerimin, alerjim olan gıdaların, boğazımdaki kronik acımanın, barsak floramın durumunun, kullandığım ya da eksiğim olan vitaminlerin ekranda çıkması, beni sanki bunları ilk kez görüyormuşum gibi etkiledi. Takiben uygulanan bioregülasyon tedavileri ile kendimdeki değişimi görünce artık muayenehanede hastalarımın hizmetine bu teknoloji harikası cihazı sokmalıyım dedim. Cihazın teşhis ve tedavi yöntemini basitçe anlatmak gerekirse, cihaz vücudunuza 8000 ayrı konuda bilgi(bioinformasyon) (alerjiler, hastalıklar, ağır metaller, vitaminler, emonyonel durumlar, çakralar vs vs.) gönderip bunları sizin hücrenizdeki durumunu çok yüksek bir teknoloji ile ölçüyor ve bunları dengeleyecek doktor tarafından ayarlanmış bilgileri size tekrar geri gönderiyor. Ve hücreleriniz adım adım, sağlıklı forma geri dönüyor. Eminim ki tıbbın geleceğinde bioregülasyon tedavileri bugün düşünülenin çok daha üstünde yer alacak.

bioregulasyonj