Hızlı Randevu-0 372 253 68 41 - GSM: 0 532 490 52 12 Op. Dr. Hasan Çağlar GÜROL - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Akupunkturist

AWT-Selülit Tedavisi

awt-selulit

Selülit ve bölgesel incelme tedavisinde uygulanan AWT (Akustik Dalga Terapisi) son zamanlarda ünlü isimlerinde tercihi ile hızla popüler bir tedavi yöntemi olmaya aday olmuştur.

Tedavide kullanılan cihazlar FDA onaylı ve CE belgelerine sahiptir. Selülit ve bölgesel incelmede bütün dünyada son derece popüler, etkisini kanıtlamış bir tedavi yöntemidir.

SELÜLİT NEDİR?

Selülit derinin alt tabakasında yağ dokularının çevresinde meydana gelir. Yağ hücrelerinin gereğinden fazla yağ depolaması ile meydana gelen ve özellikle östrojen hormonunun etkisi ile yağ hücrelerinin genişlemesi, kan dolaşımının yetersizleşmesiyle dokulara yeterli oksijenin ulaşamaması sonucu dokularda meydana gelen elastik kayıplar ve cilt yüzeylerinde pütürlü görünüm şeklinde oluşan deformasyonlara verdiğimiz isimdir.

Acoustic Wave Therapy (AWT- Akustik Dalga Tedavisi)

Selülit ve bölgesel zayıflamada bugüne kadar yapılmış bütün tedavi yöntemlerinden daha farklı ve etkili bir yöntem olmasının yanısıra, tedavi gerçek ününü dünyaca ünlü pop divası Madonna ile çok geniş  kitlelere duyurmayı başarmıştır.

AWT nin en ilgi çekici yanı tedavi süresince cildin alt tabakası olan Fibröz Septa ve yağ alt dermis alanlarına yüksek dalga titreşimleri ile şok dalga boyları göndererek elastik özelliğini yitirmiş olan deri yağ tabakalarının dağıtılması ile daha düz bir yüzey oluşturması ve derinin portakal kabuğu görüntüsünün ortadan kaldırılması işlemidir.

Özellikle selülit ve sarkmalarda çok etkili bir yöntem olduğu kanıtlanan AWT aynı zamanda vucutta yağ birikmesi ve ödemi önleyici özellikleri ilede öne çıkan bir tedavi yöntemi olmuştur.

Tedavi sonunda cilt sıkılaşması ve yağ dokusu kaybı nedeni ile bölgesel anlamda hissedilebilir bir derecede incelme söz konusu olabilmektedir. Özellikle tedavi ile birlikte etkili bir beslenme programı ve sporlada kalıcı sonuçlar alınabilmektedir.

 AWT-Selülit Tedavisi